Home office egy kosárlabdázó szemszögéből

2020.04.07. 18:31
KÖZLEMÉNY - 2020. április 7. (kedd)
Beszélgetés Markovics Lukaval
 
 
 
Furcsa és talán még sosem tapasztalt helyzeteket okoz világszerte az élet minden területén a koronavírus-járvány. Nincs ez másképp a nemzetközi és magyar sportéletben sem: felfüggesztették vagy éppen befejezték a bajnokságokat is tavasszal, a szezon közepén. Nem kivétel ez alól a NB1-es férfi kosárlabda-bajnokság sem, az Alba Fehérvár légiósainak zöme hazatért, a szerződéssel rendelkező játékosok pedig a Gáz utca helyett most otthon vannak. Markovics Luka csapatkapitány székesfehérvári otthonában várja a veszélyhelyzet végét.
 
 
2020. március 17-e, azt gondolom, hogy emlékezetes dátum marad a magyar kosárlabdaélet szempontjából is! Hogyan élted meg az elmúlt három hetet?
Ebben biztos vagyok! Nagy rossz volt az elején, hiszen most kezdődött volna a rájátszás, ami a szezon legjobb és legizgalmasabb része a bajnokságban. Mindannyian nagyon vártuk, mint ahogy a Magyar Kupát is. Szomorú vagyok, hogy így alakult ez a szezon, bár a szövetség jó döntést hozott, mégis azt hiszem, erre senki sem számított. Hiányzik a csapat, hiányzik a labda és a palánk, hiányzik a csarnok és a szurkolóink is!
 
Hogy változott meg a napirended, amióta vége a bajnokságnak? Milyen egy kosárlabdázónál a home office?
Még mindig furcsa számomra ez a helyzet, nincs edzés, nincsenek meccsek, nem mehetünk a csarnokba vagy éppen a konditerembe. Mindemellett próbálom karbantartani a testem, már kialakult a napi rutin: a kutyasétáltatás mellett reggelente futok, és a jó időben rákaptam a biciklizésre is. Most már simán megy az 50 kilométer: elindulok itthonról, megcsinálom a kört a Velencei-tó körül, és irány haza. Persze mindezt úgy, hogy ügyeljek a kellő távolságtartásra. Ez feltölt, kikapcsol és remek kardioedzés is. Erősítésnek pedig leginkább hátgyakorlatokat végzek, ebben nagy segítségemre van Adrian Ariza, vele szoktam egyeztetni a programom. Természetesen a csapattársakkal is szoktunk beszélni, hogy ki hogy van. A magam részéről próbálok minden óvintézkedést betartani! Csak egészségügyi séta, és sport vagy bevásárlás szempontjából megyünk az utcára. Ezt mindössze egy alkalommal szegtem meg: én és még három csapattársam is jelentkezett az Önkormányzat felhívására, és mentünk a stadionba a lakosság számára maszkot csomagolni. Meg kell mondjam, nagyon jó érzés volt, hogy segíthettem.
 
A sporton kívül mire figyelsz a mindennapokban?
Most, hogy ennyit vagyok otthon, még fokozottabban figyelek az étkezésemre, a különböző halételeket, sovány húsokat rengeteg zöldséggel és gyümölccsel egészítem ki, hogy minél egészségesebben és kiegyensúlyozottabban egyek. Emellett figyelek a vitamin-utánpótlásra is, magas dózisban szedek például C-vitamint, ami talán segíti a vírus elleni védekezést. A főzés mindig kikapcsol, a barátaim szerint pedig kifejezetten jól is megy, most pedig, hogy van rá időm, elindítottam a főzős vlogomat!
 
Szakmát váltasz?
Nem, nem, ilyenről szó sincs, de remek szórakozás! Ha már eleve főzök, miért ne rögzíteném a kedvenc receptjeimet. Menyasszonyom, Anita vágja és feliratozza a videóinkat, és a kiskutyánk, Bonnie is mindig segítségünkre van. A Luka’s kitchen-ben – ami annyit tesz, hogy Luka konyhája – már megmutattam, hogyan készítem én a gombalevest, a kedvenc szűzérmémet rákkal, vagy éppen az igazi szerb töltöttkáposztát, a sarma-t. Legutóbb kértem a követőimet, hogy küldjenek nekem tippeket, hogy milyen ételt készítsek. Rengeteg ötletet kaptam, így a jövőben ezeknek a kihívásoknak teszek majd eleget, de talán egy jó kis čevap-ot is készítek.
 
Ha már Szerbiánál tartunk, mikor voltál otthon?
Még pár héttel ezelőtt, a nagyobb szigorításokat megelőzően haza tudtunk volna menni, de fennállt a veszélye annak, hogy ha kimegyünk a határon, nem tudunk esetleg hazajönni, így nem kockáztattuk meg. Talán június elején, ha eddig elül a vírus meg, tudjuk majd látogatni a szüleimet. Nagyon hiányoznak, de nap mint nap videotelefonálunk, amikor mindannyian végeztünk a napi teendőinkkel. Édesanyám orvosként reggeltől estig a kórházban dolgozik, édesapám pedig védett korúként otthon van, kertészkedik, és szerencsére megértette, hogy most ne menjen sehova. Kint egyébként is több a fertőzöttek száma, ezért szigorúbbak is a szabályok már: hétfőtől péntekig délután három órától hajnal ötig, illetve hétvégén kijárási tilalom van, rendőrök vannak az utcán. Nehéz a helyzet otthon is és itthon is, de azt gondolom, hogy ha felelősen betartjuk a szabályokat és otthon maradunk, együtt túl leszünk ezen a helyzeten is. Szeptemberre talán minden visszatérhet a normális kerékvágásba, és elkezdődhet menetrend szerint a 2020/21-es bajnokság is.
 
 
 
A beszélgetéshez tartozó képek letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
 
Fotó: Simon Erika
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.